Spotkanie z przedstawicielami Nadleśnictwa Człopa

16 oraz 22 grudnia 2021r. nasze przedszkole odwiedzili przedstawiciele Nadleśnictwa Człopa.

16 grudnia przedszkolaków odwiedził Pan Marcin Witczak. Celem tego spotkania było zapoznanie dzieci z pracą leśnika. Nasz gość opowiedział, a zarazem przypomniał dzieciom o zwierzętach występujących w lesie, opowiedział o przygotowaniach do zimy zwierzyny leśnej. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały tych opowieści oraz oglądały krótkie filmiki, a na zakończenie spotkania otrzymały kolorowanki z leśnymi zwierzętami. Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze, a wysłuchane ciekawostki i wiadomości poszerzyły wiedzę przyrodniczą przedszkolaków.

22 grudnia po raz kolejny w tym roku przyjechała Pani Magdalena Lupa Witczak, która z pasją opowiadał dzieciom o różnych gatunkach ptaków, o ich zwyczajach oraz o szczególnych ptasich potrzebach w porze zimowej. Dzieci otrzymały instrukcję jak należy dbać o ptaki i w jaki sposób im pomagać przetrwać zimę. Dzieci uzupełniły karmę w karmnikach oraz z pomocą pani Magdy zawiesiły karmę na drzewach w ogrodzie przedszkolnym.