Wizyta Policjanta w Przedszkolu

15 września do naszego przedszkola zawitatała Pani asp. Beata Budzyń z Komendy Powiatowej Policji w Wałczu. Policjantka przypomniała dzieciom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Wizyta związana była z realizacją tematu „Bezpieczna droga do przedszkola”. Mali słuchacze dowiedzieli się  między innymi, jakie zagrożenia mogą ich spotkać w drodze z domu do przedszkola i na co zwracać wtedy uwagę, a także czego trzeba unikać. Pani aspirant przypomniała przedszkolakom podstawowe zasady bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię. Dzieci wzięły udział w edukacyjnej zabawie w ruch uliczny. Podczas zabawy przedszkolaki wcielały się w rolę policjantów i samochodów. Najmłodsi dowiedzieli się także na czym polega służba policjanta i w jakich sprawach można zwracać się do wszystkich policjantów z prośbą o pomoc.