Historia Przedszkola

Nasze przedszkole usytuowane jest w otoczeniu pięknej leśnej przyrody. Budynek został wybudowany i oddany do użytku dla dzieci w sierpniu 1991 roku. Uroczystego otwarcia dokonał ówczesny burmistrz Miasta i Gminy Człopa H. Pogorzelski w obecności pracowników przedszkola, przedstawicieli miejscowych zakładów pracy i ks. proboszcza T.Tarczyńskiego, który dokonał poświęcenia obiektu.

Dyrektorem przedszkola była wówczas mgr E. Błaszczyk która przeszła na emeryturę w 2000 roku. W latach 2000-2005 stanowisko Dyrektora Przedszkola objęła E. Mazurek. Od 2006 roku do chwili obecnej Dyrektorem Przedszkola jest mgr M.Sobiesiak.

W budynku przedszkola znajdują się cztery sale do zajęć i zabaw dla dzieci w wieku 3-6 lat. Wszystkie sale są duże, kolorowe i bogato wyposażone w zabawki i pomoce dydaktyczne dostosowane do wieku dzieci. Z każdej sali jest oddzielne wejście do łazienki.

W przedszkolu znajduje się sala gimnastyczna, która w roku bieżącym zaadaptowana została na salę dla dodatkowej grupy przedszkolnej. Obok każdej sali znajdują się szatnie na odzież i obuwie przedszkolaków. Ponadto w przedszkolu znajduje się kuchnia z dodatkowymi pomieszczeniami do przygotowywania smacznych i racjonalnych posiłków dla dzieci.

W przedszkolu jest też gabinet dyrektora, intendenta i księgowej oraz pokój nauczycielski i sala audiowizualna. Przed budynkiem znajduje się plac zabaw wyposażony w piaskownicę i przyrządy do zabaw dla dzieci.

Przedszkole zapewnia profesjonalną opiekę, różnorodne formy kształtowania i stymulowania rozwoju dziecka poprzez zajęcia realizowane zgodnie z podstawą programową wychowania przedszkolnego. W naszym przedszkolu panuje miła i serdeczna atmosfera, która sprzyja wszechstronnemu rozwojowi małego dziecka.