Powitanie wiosny

Na promyku słońca, tuż po pierwszej burzy, przyszła do nas wiosna z dalekiej podróży.

Witały ją: bocian, skowronek i szpaki, witały ją także wszystkie przedszkolaki...

E. Budryk

„ŻEGNAJ  ZIMO – WITAJ WIOSNO” –CZYLI PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

Ach!  Co to był za dzień ….Słońce świeciło pierwszymi wiosennymi promieniami prosto w okna  naszego przedszkola. Po długiej i mroźnej zimie w końcu powitaliśmy wiosnę. Dla wszystkich przedszkolaków to znak, że coraz bliżej lato.  Wszyscy mamy dość zimnych poranków i wielu chorób, które psują humory dzieci i spędzają sen z powiek rodziców.  Chcemy ciepła, kwiatów, zielonych drzew
 i śpiewających ptaków!!!

Pierwszego dnia kalendarzowej wiosny czyli 21 marca wszystkie grupy uczestniczyły w wiosennym kolorowym korowodzie ulicami naszego miasteczka Człopa. Z marzanną, kolorowymi kwiatami, wiankami oraz instrumentami witaliśmy wiosnę, śpiewając piosenkę o wiośnie. To był radosny dzień.