Wycieczka na skrzyżowanie

W ramach realizacji tygodniowej tematyki "Moja droga do przedszkola" wybraliśmy się na wycieczkę na skrzyżowanie. Dzieci podczas zajęć zapoznawały się m.in. z zasadami bezpiecznego poruszania się po ulicy, dlatego postanowiliśmy wybrać się na spacer na skrzyżowanie ulic niedaleko przedszkola. Obserwowaliśmy z wielką uwagą ruch uliczny, nazywaliśmy poruszające się po drogach pojazdy, a przede wszystkim uczyliśmy się zasad obowiązujących na skrzyżowaniu bez sygnalizacji świetlnej jak i tych wyposażonych w sygnalizację świetlną. Żeby uzyskaną od pani wiedzę wprowadzić w czyn przechodziliśmy przez różne przejścia dla pieszych i doskonale sobie z tym poradziliśmy. Kierowcy wykazali się dużą cierpliwością, ponieważ spokojnie i z uśmiechem czekali aż przedszkolaki przejdą przez przejście dla pieszych. Szczęśliwi i zadowoleni z siebie wróciliśmy bezpiecznie do przedszkola.
Podczas wycieczki przedszkolaki zgodnie z zasadami bezpiecznego poruszania się po drogach ubrane były w kamizelki odblaskowe.