Akademia z okazji Dnia Niepodległości

W dniu 10 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu  Święto Niepodległości. Z tej okazji wszystkie dzieci oraz pracownicy przedszkola przyszli ubrani na galowo i uroczyście świętowali ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień. Uroczystość rozpoczęła pani dyrektor Małgorzata Sobiesiak, która powitała zaproszonych gości, wszystkie zebrane dzieci oraz personel przedszkola.  Dzieci dumnie, przyjmując właściwą postawę „na baczność”, odśpiewały hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego” tym samym rozpoczynając uroczystą akademię.  Podczas występu dzieci recytowały wiersze patriotyczne, śpiewały piosenki i tańczyły. Głównym celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju. Dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach  przedszkolaki od najmłodszych lat  uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne.