Kto ty jesteś?
 – Polak mały…

Dniu 10 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu  Święto Niepodległości. Z tej okazji wszystkie dzieci przyszły ubrane na galowo i uroczyście świętowali ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień. Dzieci wykonały na tę uroczystość kotyliony w barwach ojczystych . Uroczystość rozpoczęła pani dyrektor Małgorzata Sobiesiak, która powitała wszystkie zebrane dzieci , przybyłych gości oraz personel przedszkola. Uroczystość rozpoczęliśmy od odśpiewania hymnu Polski „Mazurek Dąbrowskiego”. Podczas występu dzieci recytowały wiersze patriotyczne, śpiewały piosenki. Głównym celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju. Dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach  przedszkolaki od najmłodszych lat  uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne.