Niemiecki na wesoło

W roku szkolnym 2022/2023 dzieci z grupy muchomorki zostały objęte innowacją "Niemiecki na wesoło". Autorką innowacji jest wychowawca grupy Joanna Pilarska. Celem innowacji jest stwarzanie warunków zbliżonych do naturalnego procesu przyswajania języka obcego.  Język niemiecki towarzyszy dzieciom codziennie podczas wykonywania takich czynności jak: powitania, pożegnania, czynności higienicznych, jedzenie posiłków, zabawa i zajęć dydaktycznych. Po I półroczu prowadzenia innowacji dzieci umieją się przywitać, pożegnać, wskazać i wymienić członków rodziny, biorą aktywny udział w zabawach ruchowych i tematycznych w języku niemieckim, śpiewają piosenki, reagują na proste polecenia. Ponadto wychowawczyni grup nawiązała współpracę z przedszkolem w Niemczech. W pierwszym semestrze kontakt polegał na wysłaniu listu opisującego nasze przedszkole i grupę, pocztówkę naszej miejscowości oraz kartki Bożonarodzeniowej z życzeniami. Obejrzeliśmy również film przedstawiający przedszkole w miejscowości Stade, który został nam nagrany i przesłany drogą elektroniczną. Dzięki temu dzieci bliżej poznały siebie nawzajem oraz swoje przedszkola. Innowacja ta będzie trwała do ukończenia edukacji przedszkolnej przez dzieci z obecnej grupy muchomorki.