Spotkanie z policjantem

Dbając o bezpieczeństwo naszych przedszkolaków w przedszkolu, jak i w czasie wolnym w dniu 09.02.2023r. odbyło się spotkanie profilaktyczno-edukacyjne z Panem policjantem nt. „Bezpieczeństwo podczas ferii zimowych”.

Pan policjant przypomniał o zagrożeniach czyhających na nich w trakcie ferii zimowych, powiedział też jak ich unikać. Omówił również ze wszystkimi przedszkolakami zasady bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych i zabaw na świeżym powietrzu. Przestrzegał również przed ślizganiem się na skutych lodem jeziorach, stawach i rzekach. Ostrzegł przed zjeżdżaniem z górek znajdujących się blisko ruchliwych ulic. Funkcjonariusz udzielili wskazówek jak bezpiecznie bawić się na śniegu i jak zachować się na kuligu. Poinformowali dzieci pozostające w domu o konieczności zamykania drzwi od wewnątrz i o zakazie wpuszczania osób nieznajomych. Następnie wytłumaczył jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się o pomoc w sytuacji zagrożenia. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonego gościa.