Standardy ochrony dzieci

WAŻNE!

W naszym przedszkolu wprowadzono Standardy Ochrony Małoletnich, które opracowano w celu zapewnienia bezpieczeństwa dzieciom oraz eliminowania potencjalnych zagrożeń. Dokument został opracowany zgodnie z ustawą z dnia 28 lipca 2023 r. o zmianie ustawy - Kodeks rodzinny i opiekuńczy (Dz. U. poz. 1606).

Zachęcamy do zapoznania się z tym dokumentem przez rodziców i opiekunów prawych dzieci uczęszczających do naszej placówki. Dokument ten znajduje się na stronie internetowej przedszkola oraz jest dostępny dla wszystkich zainteresowanych na tablicy w holu przedszkola. Wersję graficzną dla dzieci umieszczono w widocznym miejscu w salach dydaktycznych w poszczególnych grupach wiekowych.

Ponadto wszyscy pracownicy naszego przedszkola zostali przeszkoleni w zakresie ochrony małoletnich przed krzywdzeniem, w tym rozpoznawania oznak nadużyć, jak również podjęcia odpowiednich działań  w przypadku wystąpienia zagrożeń.

STANDARDY OCHRONY DZIECI [POBIERZ]