Teatrzyk pt. "Zaczarowany eliksir"

3 marca nasze przedszkole odwiedził Krakowski Teatr Kurtyna z przedstawieniem profilaktycznym pt. ''Zaczarowany eliksir". Kontakt z żywym aktorem dał dzieciom powód do uśmiechu. Przedstawienie łączące ruch, obraz, słowo i muzykę pozwoliło dzieciom chłonąć sztukę teatralną wszystkimi zmysłami. Podczas godzinnego przedstawienia aktorzy weszli w interakcję z dziećmi,  co skutkowało wspólną zabawą.

W zakresie edukacji zdrowotnej spektakl kształtował postawy odpowiedzialności za własne zdrowie, szkodliwy wpływ używek i „śmieciowego” jedzenia na zdrowie człowieka. Społecznie kształtował wytrwałość w działaniu i dążeniu do celu, umiejętność właściwego zachowania się w sytuacjach zwycięstwa i porażki, zachowanie obowiązujących norm i reguł kultury osobistej, odróżnianie dobra od zła, nieufność w stosunku do nieznajomych dorosłych oferujących nam prezenty czy też zachęcających do wspólnej zabawy lub spaceru.