Wizyta ratownika WOPR-u

RATOWNIK WODNEGO OCHOTNICZEGO POGOTOWIA RATUNKOWEGO W NASZYM PRZEDSZKOLU

13 czerwca 2023r. odwiedziła nasze przedszkole pani Agata Głodowska, która jest ratownikiem WOPR-u.

Pani Agata opowiedział dzieciom, na czym polega praca ratownika wodnego. Przedszkolaki dowiedziały się jak powinno wyglądać kąpielisko i jak prawidłowo z niego korzystać. Zapoznały się także ze sprzętem ratowniczym: bojka ratownicza, koło ratunkowe, lina, plecak medyczny, pianka neoprenowa itp. Wiedzą już, że na kąpielisku są strefy dla nieumiejących pływać (czerwona), dla umiejących (żółta) oraz co oznaczają kolory flag. Dzieci wzięły także praktyczny udział w ćwiczeniach udzielania pierwszej przedmedycznej pomocy. Zapamiętały   zasadę reanimacji: 30 razy uciskamy 2 razy wdmuchujemy powietrze do ust.

Dziękujemy bardzo za przydatną i bardzo ciekawą lekcję, po której czujemy się mądrzejsi i pewniejsi swoich umiejętności, a przed zbliżającymi się wakacjami wiedza ta jest nam bardzo potrzebna.