Akcja Sprzątania Świata

Tradycyjnie miesiąc wrzesień jest czasem, w którym przedszkolaki naszego przedszkola biorą udział w akcji "Sprzątanie Świata". jesteśmy uczestnikami akcji niemalże od samego początku jej zaistnienia. Dzieci otrzymują rękawice i worki. Tak wyposażeni wyruszamy w okolice naszej placówki a także do ogrodu przedszkolnego celem uprzątnięcia śmieci. W akcji biorą udział zarówno dzieci młodsze jak i starsze. Dzięki takiej akcji dzieci nie tylko same dostrzegają potrzebę wcielania w życie dbałości o środowisko, ale także to one najczęściej się inicjatorami proekologicznych zmian w swoich domach. Takie działania ekologiczne pomagają wiedzę teoretyczną przekuć w praktykę tzn. zachęcaję do selektywnej zbiórki odpadów.