16 września w naszym przedszkolu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki.

Celem zajęć  było wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości oraz zachęcenie ich do tworzenia, i działania. Dzień Kropki jest to również dzień odwagi i zabawy.

Tego dnia nasze ubrania wypełnione były kolorowymi kropkami. Na zajęciach dzieci uważnie wysłuchały opowiadania jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Historia ta uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności, TALENT.  Dostrzegaliśmy również,  że świat składa się z kropek małych i dużych. Kropki gościły w zabawach ruchowych jak i matematycznych. Dzieci  wykonały kompozycje z kółek różnej wielkości i koloru rozwijając przy tym swoje twórcze myślenie i kreatywność. Na zakończenie każde dziecko otrzymało order uśmiechniętej kropki oraz pamiątkowy dyplom. Tego dnia było bardzo kolorowo i wesoło.