"Pisanki na drodze" - akcja policjantów i naszych przedszkolaków

6 kwietnia 2023r. tuż przed świetami wielkanocnymi dzieci z grupy "Wiewiórki" z naszego przedszkola wspólnie z wałecką policją prowadzili akcję "Pisanki na drodze". Celem akcji było przypomnienie kierowcom o bezpieczeństwie na drodze. Dzieci wraz z policjantami zatrzymywali pojazdy do kontroli i przypominali o konieczności przestrzegania przepisów drogowych, a zwłaszcza o zapinaniu pasów bezpieczeństwa, przewożenie dzieci w fotelikach do tego przeznaczonych, trzeźwości za kierownicą jak i nie przekraczaniu prędkości. Każdy zatrzymany kierowca otrzymał od dzieci przygotowane przez nich świąteczne niespodzianki z życzeniami. W  podziękowaniu dzieciom za włączenie się do tej akcji, mundurowi wręczyli przedszkolakom książeczki pt. "Policja dzieciom".

Więcej o tej akcji można przeczytać na stronie wałeckiej policji pod linkiem: