UWAGA !!!

Drodzy Rodzice !!!

Ukazało się rozporządzenie MEiN, które szczegółowo określiło sposób organizacji pracy przedszkola w okresie czasowego ograniczenia pracy przedszkola w dniach 29 marca -11 kwietnia 2021 r. w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 oraz określiło listę osób uprawnionych do złożenia wniosku do dyrektora przedszkola  o zorganizowanie zajęć dla dziecka w przedszkolu,  do którego uczęszcza to dziecko.
     Placówki wychowania przedszkolnego mają obowiązek prowadzić zajęcia stacjonarne dla dzieci z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego oraz dzieci osób zatrudnionych w podmiotach wykonujących działalność leczniczą, a także innych osób realizujących zadania publiczne w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.
     Dyrektor, jako osoba odpowiedzialna za zapewnienie bezpiecznych i higienicznych warunków funkcjonowania przedszkola w reżimie sanitarnym oraz jako osoba znająca potrzeby rodzin przedszkolaków, podejmuje decyzję o zapewnieniu właściwej liczby miejsc dla dzieci rodziców zatrudnionych w podmiotach wykonujących działalność leczniczą oraz rodziców realizujących zadania publiczne w związku z koniecznością zahamowania pandemii w Polsce. Warunek – wniosek rodziców złożony do dyrektora przedszkola.
     Wsparcie powinny uzyskać rodziny, w których przynajmniej jeden z rodziców jest zatrudniony w podmiocie leczniczym lub świadczy usługi na rzecz przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się pandemii.

W związku z tym Nasze Przedszkole może pełnić dyżur jeśli Rodzice znajdują się w grupach wskazanych powyżej .Warunkiem zorganizowania opieki przedszkolnej jest dostarczenie wniosku rodzica do przedszkola .

Wzór wniosku do pobrania znajduje się poniżej.